• Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie pre školský rok 2023/24 sa podáva v mesiaci máj (1. 5. - 31.5.2024)

Mesto Poprad určuje ťažiskový týždeň pre zápis detí na školský rok 2023/24 v termíne  13.5.- 17.5.2024

Povinné predprimárne vzdelávanie plní dieťa prednostne v kmeňovej MŠ, ak sa rodič nerozhodne inak.

Ostatné podmienky prijatia:

• deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania;
      • deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, t.j. deti , ktoré dovŕšia 4 roky do 31. augusta príslušného kalendárneho roka
      • deti, ktoré majú v ZŠ s MŠ Tajovského súrodencov
      • deti prihlásené v ťažiskovom týždni
      • deti, ktoré majú zvládnuté hygienické potreby - nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, používa WC umyje si ruky, oblečie základné časti odevu, obuje sa)
      • deti, ktorých rodičov oslovilo naše zameranie MŠ
      • ostatné, v závislosti od voľnej kapacity, podľa veku:

-        deti, ktoré dovŕšia vek 5 rokov,

-        deti, ktoré dovŕšia vek 4 roky,

-        deti, ktoré dovŕšia vek 3 roky.

V triede pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou  je ešte podmienka na prijatie:

• deti s primárnou diagnózou narušená komunikačná schopnosť

Zákonný zástupca dieťaťa alebo zástupca zariadenia podá:

• žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti od všeobecného lekára pre detí a dorast, ktorého súčasťou je aj  údaj o povinnom očkovaní dieťaťa (súčasťou potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti má byť tiež údaj o tom, že dieťa netrpí takou chorobou, ktorej prejavy alebo dôsledky by mohli negatívne vplývať na jeho pobyt v MŠ alebo ohrozovať či obmedzovať výchovu a vzdelávanie samotného dieťaťa, či ostatných detí).
      • súhlas so spracúvaním osobných údajov

​​​​​​​​

Informácie na tel. č.:  0910890469

Prihlášky si môžete vypísať na našej web stránke: Elektronická prihláška