•

Vízia školy: Pripraviť dieťa na život -  byť empatický, vedieť tvorivo a kriticky myslieť.

Naša MŠ sa skladá zo 7 tried s názvami : Zajačiky, Motýliky, Kuriatka, Medvedíky, Žabky, Lienky a Včielky. Do triedy Včielka chodia naši kamaráti so špeciálno výchovno vzdelávacími potrebami – narušená komunikačná schopnosť. Sme radi, že ich máme, pretože sa prirodzene učíme navzájom rešpektovať a spolunažívať. Náš kolektív sa snaží o vytváranie dobrej klímy a bezpečia. Estetické a podnetné prostredie je prispôsobené deťom, pričom realizujeme náš Školský vzdelávací program „HRAVO - ZDRAVO“ a to hlavne:

• V materskej škole vytvárame vo výchovno-vzdelávacom procese podmienky, ktoré umožňujú deťom aktívne učenie hrou v ktorej dominuje zážitkové učenie
          • Dávame deťom elementárne základy zdravého života v takej miere, aby pre dieťa bol pohyb a zdravý životný štýl, ako prostriedok upevňovania zdravia, prirodzenou voľbou. Využívame sezónne aktivity, ktoré nám ponúka naše okolie. (Vysoké Tatry – turistika, lyžovanie, zimný štadión - korčuľovanie, AquaCity - plávanie, blízky les – turistika, rôzne aktivity a p.).
          • Využívame prvky  aktivizujúcej metódy: Hejného matematiky  -  dieťa  má priestor, aby mohlo poznatky konštruovať samo, na základe vlastných skúseností s riešením primeraných úloh a komunikáciou s kamarátmi, aby mohlo opakovane zažívať radosť z úspešne vyriešenej úlohy pomocou metódy pokus–omyl, podporujeme samostatné uvažovanie detí (argumentovať, vysvetľovať, diskutovať a vyhodnocovať – nie hotové poznatky od učiteľa).
          • Rozvíjame u detí počítačovú gramotnosť (informačnú aj digitálnu) pomocou digitálnych technológií.Vedieme deti k tomu, aby boli schopné využívať dostupné digitálne technológie nie ako cieľ (idem sa hrať na počítači), ale hlavne ako prostriedok na dosahovanie cieľov v rôznych vzdelávacích oblastiach (získať informácie, tvorivosť, skúmať, objavovať).
          • Zdokonaľujeme predčitateľskú gramotnosť aj v anglickom jazyku – hravou metódou priamo v triede, ale aj v krúžkovej činnosti